Wierzę w moc dobrej książki i wierzę, że życie w otoczeniu książek to dobre życie.

Jestem literaturoznawczynią, redaktorką i specjalistką od książek. Pracowałam przy wielu etapach powstawania książki – począwszy od pozyskiwania praw i selekcji propozycji wydawniczych aż po działania promocyjne i organizację spotkań autorskich. Współprowadziłam autorskie audycje poświęcone książkom, rodzicielstwu i kulturze dla dzieci oraz liczne spotkania autorskie.

Największy komplement?

Jakie piękne zdania! Czysta przyjemność to czytać!

Książki to dla mnie marzenie.

Gdy miałam 5 lat powiedziałam przedszkolance, że będę pisać książki, a mąż będzie je rozwoził rowerem do księgarni. Prawie mi się udało! Po moją pierwszą książkę mąż pojechał samochodem do wydawnictwa. Oprócz tego współtworzyłam biograficzne książki dla dzieci, których egzemplarze przyniósł do mnie kurier.

Książki to dla mnie wiedza.

Studiowałam w Poznaniu i w Wilnie. Ukończyłam poznańską polonistykę i podyplomowo dziennikarstwo, obroniłam z wyróżnieniem doktorat z zakresu literaturoznawstwa. Aktywność naukową łączyłam z pracą w wydawnictwach książkowych i rozgłośniach radiowych. Uczestniczyłam w kursach poświęconych rynkowi książki. Jestem słuchaczką Studium Empatycznej Komunikacji.

Książki to dla mnie spotkanie.

Redakcyjnie współpracuję z Twardą Oprawą, jako moderatorka spotkań autorskich z Agencją Opowieści. Prowadziłam m.in. rozmowy z Agnieszką Stein, Jakubem Małeckim, Kristiną Sabaliauskaite, Krzysztofem Czyżewskim i Maciejem Henem. Wciąż spotykam Autorów – w rozmowach dla prasy, tekstach do internetu oraz w wirtualnych przestrzeniach, które tworzę. 

Spotkajmy się przy rozmowie o Twojej książce

4 + 10 =

Zostaniemy w kontakcie?

Poczytalne listy o pisaniu i czytaniu w Twojej skrzynce.

You have Successfully Subscribed!